Connect with us

SUKAN SEA 2019

#SukanSEA2019: Jadual perlawanan e-sukan 5-10 Disember

Published

on

Atlet-atlet e-sukan tanah air yang akan bertanding untuk e-sukan Mobile Legends: Bang Bang. - Foto Facebook / MLBB

Umum mengetahui sebanyak enam kategori e-sukan dipertandingkan dalam Temasya Sukan SEA 2019, Manila Filipina iaitu Mobile Legends: Bang Bang, Dota 2, Arena of Valor, Starcraft II, Tekken 7 dan Hearthstone.

Bermula dengan pelbagai rintangan terutama pada peringkat kelayakan, acara utama yang dinantikan ini akhirnya telah pun tiba.

BACA: #SukanSEA2019: Senarai penuh atlet e-sukan Malaysia yang bertanding

Berikut adalah jadual perlawanan e-sukan yang akan bermula pada Khamis ini:

5 Disember 2019

  • 11:00 – Acara Pembukaan
  • 12:15 – Perlawanan Kumpulan B Mobile Legends: Bang Bang
  • 14:00 – Perlawanan Kumpulan A Starcraft II
  • 15:30 – Perlawanan Kumpulan B Starcraft II
  • 17:15 – Perlawanan Kumpulan A Hearthstone
  • 18:55 – Perlawanan Kumpulan B Hearthstone
  • 20:40 – Perlawanan Kumpulan A Mobile Legends: Bang Bang

Keputusan: Skuad Mobile Legends, Starcraft II, Hearstone mara ke pusingan seterusnya. Pasukan Mobile Legends Malaysia kutip 8 mata, berada di kedudukan pertama kumpulan A. Mereka bakal bertemu dengan pasukan Indonesia pada jam 4.30 petang Jumaat, 6 Disember 2019.

6 Disember 2019

  • 09:30 – Perlawanan Pertama Kelompok Utama Hearthstone
  • 11:15 – Perlawanan Semi Kelompok Utama Hearthstone
  • 13:15 – Perlawanan Final Kelompok Utama Starcraft II
  • 15:00 – Perlawanan Final Kelompok Bawah Starcraft
  • 16:30 – Perlawanan Final Kelompok Utama Mobile Legends: Bang Bang (Malaysia lwn Indonesia).
  • 19:00 – Perlawanan Semi-Final Kelompok Bawah Mobile Legends: Bang Bang

7 Disember 2019

  • 9:30 – Perlawanan Kumpulan A Arena of Valor
  • 11:15 – Perlawanan Kumpulan B Arena of Valor Group
  • 13:00 – Perlawanan Kumpulan A Arena of Valor Group
  • 15:00 – Perlawanan Kumpulan A/B Dota 2
  • 17:15 – Perlawanan Kedua Kumpulan A/B Dota 2
  • 19:30 – Tie breakers Kumpulan A/B Dota 2

8 Disember 2019

  • 9:30 – Perlawanan Final Kelompok Utama Dota 2
  • 12:15 – Perlawanan Semi-Final Kelompok Bawah Dota 2
  • 15:15 – Perlawanan Final Kelompok Utama Arena of Valor
  • 17:00 – Perlawanan Semi-Final Kelompok Bawah Arena of Valor
  • 19:00 – Perlawanan Pingat Emas Mobile Legends: Bang Bang

9 Disember 2019

  • 10:00 – Perlawanan Pingat Emas / Majlis Penyampaian Pingat Hearthstone
  • 13:00 – Perlawanan Pingat Emas / Majlis Penyampaian Pingat Arena of Valor Gold
  • 16:00 – Perlawanan Pingat Emas / Majlis Penyampaian Pingat Dota 2

10 Disember 2019

  • 10:00 – Perlawanan Pingat Emas / Majlis Penyampaian Pingat Starcraft II
  • 13:30 – Perlawanan 1 Kumpulan A Tekken 7
  • 14:15 – Perlawanan 2 Kumpulan A Tekken 7
  • 15:00 – Perlawanan 3 Kumpulan A Tekken 7
  • 15:45 – Perlawanan 1 Kumpulan B Tekken 7
  • 16:30 -Perlawanan 2 Kumpulan B Tekken 7
  • 17:15 – Tie Breakers Kumpulan A/B Tekken 7 Group A/B
  • 18:00 – Perlawanan Top 8 Pusingan Kelompok Utama / Bawah
  • 21:00 Perlawanan Pingat Emas / Majlis Penyampaian Pingat – Tekken 7

Perlawanan boleh ditonton melalui penstriman langsung https://www.twitch.tv/razer

© WTM MEDIA AND CONSULTANCY 002996087-M What's The Meta 2020 All Rights Reserved