Connect with us

Sukan SEA

#SukanSEA2019: Senarai penuh pemain yang layak ke pusingan bootcamp

Published

on

Pemain e-sukan Tekken 7, Muhammad Zarif Aiman Aris (kanan) mewakili Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur untuk pusingan bootcamp pemilihan atlet ke Sukan SEA 2019 - Foto WTM / Mariah Ahmad

KUALA LUMPUR – Grand Final Acara Sesi Kelayakan Pemilihat Atlet E-sukan Negara ke Sukan SEA 2019 peringkat kebangsaan telah pun berlangsung pada hujung minggu lalu di Central i-City, Shah Alam.

Sebanyak lima acara e-sukan dipertandingkan iaitu Defence of the Ancients (Dota 2), Starcraft II, Mobile Legends: Bang Bang, Arena of Valor dan Tekken 7.

Setiap atlet e-sukan yang mara ke peringkat kebangsaan itu telah melepasi kelayakan peringkat negeri pada April lalu.

Bagi pemain yang berjaya melepasi peringkat kebangsaan pula perlu melalui sesi kelayakan bootcamp yang masih belum diputuskan sama ada akan berlangsung pada Julai atau Ogos.

Berikut adalah senarai rasmi pemain e-sukan yang layak ke sesi kelayakan bootcamp:

Arena of Valor

Pasukan M8HEXA – Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur

  • Yim Zhen Hao
  • Tam Kah Chu
  • Chin Wei Song
  • Yong Haw Nam
  • Tan Wei Kun
Foto Facebook / M8HEXA

Ikan Masin – Kelantan

  • Tai Tong
  • Kok Kar Seng
  • Poh Jing Sheng
  • Loo Yong Leong
  • Cham Hong Xin

Starcraft

  • Yap Kien Khun – Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur
  • Jonathan Wong Choon Hoong – Selangor
  • Samuel Fong Joon Sun – Melaka
  • Yong Jun – Perak

Mobile Legends: Bang Bang

Shopee Bosskurr – Wilayah Persekutuan Labuan

  • Ahmad Fuad Razali
  • Abdul Wandi Abdul Kadir
  • Mohd Faris Zakaria
  • Sofian Sultan
  • Andi Alfian Firman

BOSS PUSHER – Melaka

  • Herwin Baharuddin
  • Mohd Harith Nordin
  • Jamil Nurolla
  • Ahmad Ali Huzaifi Abdullah
  • Izme Haqeem Hamsjid

Dota 2

Unicorn – Wilayah Persekutuan Putrajaya

  • Lee Chien Jie
  • Chua Soon Khong
  • Tan Kai Soon
  • Yeong Shi Jie
  • Cheong Zhi Ying

Felix +4 – Johor

  • Chong Wei Lun
  • Ng Wei Poong
  • Khoo Chong Xin
  • Goh Choo Jian
  • Kok Yi Liong

Tekken 7

  • Muhammad Zarif Aiman Aris – Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur
  • Abdul Rahim Abdul Shukor – Kelantan
  • Ahmad Tarmizi Mohamad Fozi – Perlis
  • Dhillon Melintan – Sarawak

Sesi Kelayakan Pemilihan Atlet E-Sukan ke Sukan SEA 2019 dianjurkan Persatuan Sukan Elektronik Malaysia (ESM) dan mendapat sokongan daripada Kementerian Belia dan Sukan serta Majlis Sukan Negara (MSN).

© WTM MEDIA AND CONSULTANCY 002996087-M What's The Meta 2020 All Rights Reserved